• Around the Year on the Farm Playsilk Waldorf - Montessori

  Around the Year on the Farm celebrates the seasonal changes on Earth as we travel around the sun!
  Statuss: Drīzumā
  Ražotājs: Sarah`s Silks
  Kods: 502255
  Cena:
  25.95

  • A beautiful and fascinating limited edition seasonal playsilk arising from collaboration between Sarah's Silks and illustrator Stephanie Green of Wilded Family. Made from heavyweight 100% mulberry silk.

   Celebrate the seasonal changes on Earth as we travel around the sun! Children and adults will delight in the spring flowers and seed planting, summer bees, farmhouse and chickens, autumn harvest and cozy winter feeding the animals and playing in snow. Children LOVE connecting with nature's seasons through play.

   This limited edition celebration Playsilk comes in Mini for small world play and Large for hanging on classroom and playroom walls and building play with tables and chairs.

   Playsilks have been a staple in Montessori & Waldorf homes around the world for 30 years. Give your child a Playsilk and you’ll be amazed by all the ways they play!

   Ražotāj valsts: ASV no godīgi tirgota zīda
   Materiāls: 100% tīrs zīdkoka zīds, dabīgas un ilgtspējīgas, netoksiskas krāsvielas
   Izmērs: 54 x 54 cm
   Vecums: 0+
   Mazgāšanas un kopšanas norādījumi: Mazgājiet ar rokām ar maigām trauku ziepēm vai matu šampūnu, izkariniet lai izžāvētu un vidēji siltu  gludekli, ja vēlaties atjaunot spīdumu. Bērni izbauda slapjā zīda sajūtu, viņiem ir patīkami mazgāt un pakārt rotaļu zīdu, lai tas nožūtu un jūs būsiet pārsteigti par visu veidu, kā viņī ar to rotaļājas!

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes.
Piekrītu Vairāk info