• Gliemežvāks ar Pērlēm

    Šādu gliemežvāku ir noteikti interesanti bērnam pētīt un izzināt kā veidojas pērle un kas rada šo pērli.
    Statuss: Prece šobrīd nav pieejama
    Ražotājs: SPIRITUAL GIFTS
    Kods: 5955
    Cena:
    6.89

    Apraksts
    Perlamutra gliemežvākam ir zaigojošs pārklājums (perlamutra), kas izgatavots no materiālu maisījuma, ko gliemežvāka oderē izdala atsevišķi mīkstmieši – pērļu austeres, saldūdens mīdijas un pērļgliemene. Šis pārklājums veido aizsardzību pret parazītiem un citiem svešķermeņiem un ir kalcija karbonāta kristālu, zīda proteīnu un citu materiālu kombinācija.

    Pērļu ārējais pārklājums ir arī perlamutra pārklājums, kas veidojas pērlītes formā, savukārt perlamutrs iegūst čaumalas iekšpuses formu. Pērlei ir nepieciešami trīs līdz četri gadi, un tikai daži ir dārgakmeņu kvalitātes. Ar ļoti zemu mīkstmiešu procentuālo daudzumu, kas ražo pērles, pērles ir daudz retākas un dārgākas nekā perlamutra.

    Pērlēm ir raksturīgs daudzkrāsains efekts. Plānie slāņi tiek izmantoti kā dekoratīvi akcenti uz jebko, sākot no automašīnu paneļiem un beidzot ar ģitārām, mājas dekoriem un raksturīgām rotaslietām - sieviešu gredzeniem, pogām un piespraudēm, perlamutra ir populāra vīriešu aproču pogās un pulksteņu ciparnīcās.

    Šādu gliemežvāku ir noteikti interesanti bērnam pētīt un izzināt kā veidojas pērle un kas rada šo pērli.

    Vēsture
    Ir pierādījumi, ka mīkstmiešu čaumalu iekšējā odere tika izmantota dekorēšanai jau senajā Mezopotāmijā 2600. g. p.m.ē. Perlamutra bija populārs rotaslietu akcents Senajā Ēģiptē un Ķīnā Shang un Ming dinastiju laikā.
    Vietējās indiāņu ciltis Amerikā tirgojās ar perlamutru un izmantoja to rotaslietu izgatavošanai. Rotaslietu izgatavošana, izmantojot perlamutru, joprojām ir populāra daudzās ciltīs mūsdienās.

    Kur atrast gliemežvāku čaulas
    Saldūdens pērļu mīdijas ir sastopamas daudzās pasaules upēs, un pērļgliemenes galvenokārt atrodas Japānas un Malaizijas, kā arī Kalifornijas krastos.
    Indijas okeāns ap Šrilanku un citas tropiskās jūras ir populāras vietas pērļu austerēm.

    Kā rūpēties par pērļu gliemežvākiem un rotām
    Lai gan perlamutrs ir diezgan cieta viela, vislabāk ir izvairīties no spēcīga sitiena pa gabalu.
    Valkājot pērļu rotas nelietojiet losjonus vai smaržas.
    Izvairieties no tiešas saules gaismas iedarbības, lai novērstu apvalka izbalēšanu vai krāsas maiņu.
    Netīriet ar spirtu, amonjaku vai spēcīgām ķīmiskām vielām un neievietojiet ultraskaņas tīrītājā.
    Tīriet ar mīkstu vai mikrošķiedras drānu.

    Izotērikā
    Pērļu gliemežvāki ir pazīstami jau gadsimtiem ilgi ar savu spēcīgo attīrošo un pacilājošo efektu. Tātad gliemežvāka spēks ir perlamutrā. Tāpēc šāda veida čaulas bieži izmanto baltās salvijas dedzināšanai un tādējādi attīrot kāda cilvēka auru vai dzīvojamo telpu. Ja šim nolūkam izmantojat gliemežvāku, ielieciet tajā smiltis, lai gliemežvāks nesakarstu.
     
    Šis gliemežvāks ir arī skaistums jūsu juvelierizstrādājumiem vai citu vērtīgu priekšmetu glabāšanai!

    Lūdzu, ņemiet vērā: var gadīties, ka pērle šajā čaulā nav pilnībā attīstīta.

    Saturs: 1 pērļu gliemežvāks ar pērlīti vai pērlītēm
    Izmērs: 15-16 cm
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes.
Piekrītu Vairāk info